Przebieg pierwszej wizyty:

Pierwsza wizyta ma za zadanie określić, jaki jest tryb życia i preferencje żywieniowe Pacjenta. Wspólnie analizujemy ankietę i dzienniczek żywieniowy, ustalamy nasz cel i ilość czasu, w jakim chcemy go osiągnąć. W trakcie wizyty może okazać się, że potrzebne będą dodatkowe badania.

Następnie przechodzimy do analizy składu ciała, którą potem powtarzamy na każdej wizycie. Dzięki niej ustalamy też indywidualny system nawadniania dla każdego Pacjenta.

W naszych gabinetach możliwe jest również wykonanie Testu Nietolerancji Pokarmowej. Do jego wyników dostosowujemy przyszły jadłospis.

Pierwsza wizyta charakteryzuje się nie tylko poufnym, ale i swobodnym charakterem. Naszym celem przy pierwszym spotkaniu jest dobrze zapoznać się z preferencjami i oczekiwaniami Pacjenta, odpowiedzieć na wszystkie pytania, z jakimi przyszedł i poinformować go o dalszym planowanym przebiegu procesu zmiany jadłospisu. Ważne jest, aby nie krępować się swoimi dolegliwościami i szczerze opowiedzieć o tym, jaki ma się stosunek do siebie i swojego ciała, co nam doskwiera i co chcielibyśmy zmienić w swoim życiu – bowiem zmiana jadłospisu wiąże się również ze zmianą nawyków żywieniowych i trybu aktywności sportowej.