Jak przygotować się do wizyty?

PIERWSZA WIZYTA

Warto przygotować się do niej wcześniej poprzez wypełnienie wybranej ankiety oraz dzienniczka żywieniowego – pliki do pobrania:

ankieta Ankieta dla osób chcących zmienić nawyki żywieniowe na zdrowe wraz z dzienniczkiem żywieniowym.

ankieta Ankieta dla osób chcących się odchudzić wraz z dzienniczkiem żywieniowym.
→ Więcej o odchudzaniu

ankieta Ankieta dla osób, które z powodu choroby muszą przejść na dietę wraz z dzienniczkiem żywieniowym.
→ Więcej: w jakich chorobach możemy Ci pomóc?

ankieta Ankieta dla kobiet w ciąży i karmiących wraz z dzienniczkiem żywieniowym.CO MIEĆ ZE SOBĄ?

1. Wypełnioną ankietę i dzienniczek żywieniowy
2. Listę leków i suplementów, jakie zażywamy lub zażywaliśmy (do dwóch miesięcy wstecz)
3. Wyniki aktualnych badań (możesz je przygotować na pierwszą wizytę lub wysłać drogą mailową po odbyciu wizyty ale przed terminem dostarczenia jadłospisu)


Badania przypisane do wybranych pakietów:

PAKIET BAZOWY – obowiązkowy
Obowiązkowy dla każdego nowego pacjenta w celu dokładniejszej diagnostyki, już od samego początku współpracy z dietetykiem. Interpretacja badań prowadzi do najbardziej indywidualnego doboru produktów w diecie.

PAKIET ROZSZERZONY – zalecany, nieobowiązkowy
Dla pacjentów potrzebujących najbardziej kompleksowej oceny swojego stanu zdrowia, którzy mają możliwość wykonania wszystkich badań z pakietu bazowego, pakietu chorób tarczycy i trzech dodatkowych badań. Jest to najlepsza możliwość otrzymania całościowej diagnozy.
Zalety pakieto rozszerzonego:

  • gwarancja najbardziej kompleksowej oceny dokonanej przez dietetyka na podstawie aktualnych doniesień naukowych

  • gotowy zbiór wielu badań do konsultacji z innymi, wybranymi specjalistami

  • rozpoznanie w kierunku wielu schorzeń na raz

  • wysoki koszt staje się inwestycją w zdrowie, zapobiegającą inwestycji w przyszłe leczenie

  • duża szansa na szybkie zniwelowanie przykrych, niezidentyfikowanych wcześniej przyczyn i objawówPAKIET DLA PROBLEMÓW Z TARCZYCĄ
Badania polecane w przypadku zdiagnozowanej nadczynności lub niedoczynności tarczycy. Warto je wykonać również po zauważeniu następujących objawów: zachwiania równowagi, suchość śluzówek i skóry (szczególnie na łokciach), szybkie męczenie się, sińce pod oczami.

PAKIET DLA CHORÓB Z AUTOAGRESJI (autoimmunologii)
Pakiet zalecany pacjentom, u których zdiagnozowano jakiekolwiek choroby autoimmunologiczne – do pakietu bazowego konieczne jest dołączenie badania ANA-1, wykonywanego na czczo.

PAKIET DLA ANEMII
Powinien być wykony w przypadku obfitych miesiączek, ciągle pojawiających się zajadów w kącikach ust lub w przypadku zdiagnozowania anemii w przeszłości.

PAKIET DLA KOBIET PLANUJĄCYCH CIĄŻĘ PO PORONIENIACH
Pakiet badań polecany z uwagi na możliwość lepszej diagnostyki stanu zdrowia kobiet, które miały problemy z utrzymaniem ciąży i chcą ją w przyszłości przejść prawidłowo.

PAKIET GOSPODARKA CUKROWA
Pakiet dla osób, u których podejrzewania jest cukrzyca lub insulinooporność. Potrzebna do diagnozy również w zespole policystycznych jajników.

PAKIET ALERGIE I NIETOLERANCJE POKARMOWE
Polecany osobom obserwującym typowe objawy alergii: swędzące zmiany skórne, częste kichanie i łzawienie, a także chorującym na: atretyzm, astmę, ADHD, moczenie mimowolne nocne, wzdęcia, biegunki lub zaparcia, zapalenie oskrzeli, celiakię, zespół przewlekłego zmęczenia (CFS/ME), depresję, fibromialgię, nieżyt żołądka, zapalenie jelit, bóle głowy, bezsenność lub zaburzenia snu, zespół hiperaktywności, zespół jelita nadwrażliwego (IBS), zespół złego wchłaniania, migreny, nadwagę lub niedowagę, zatrzymywanie wody w organizmie.
Testy wykonywane są w Poradni Twoja Nowa Dieta


badania Wykonaj badania


badania-ustawa O jakie badania można poprosić lekarza pierwszego kontaktu


badania Pobierz plik ze skierowaniem na badania