Badania DNA w naszej Poradni!

Z dumą informujemy, że Poradnia Twoja Nowa Dieta wprowadza najlepsze, najmniej inwazyjne i najbardziej dokładne testy DNA. Na ich podstawie można zyskać wiedzę o genetycznym uwarunkowaniu metabolizmu, m.in. o:
•poziomie przyswajania najważniejszych witamin, minerałów i tłuszczy,
•nietolerancjach pokarmowych na gluten i laktozę,
•ryzyku otyłości, nadciśnienia tętniczego i cukrzycy typu II.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu!

W DNA każdego człowieka tkwią ogromne ilości informacji. Część z nich potrafimy już rozwikłać i służą one do zaprojektowania najbardziej dopasowanego jadłospisu. Badanie stworzone przez Nutrigenomix jest bardzo proste: opiera się na próbce śliny. Wyniki to szczegółowy raport, który zawiera dokładne informacje o przyswajalności poszczególnych składników odżywczych, zalecenia co do ich dawkowania oraz wskazówki, na co należy uważać.


Dla dietetyka tak dokładne badanie jest bezcennym źródłem wiedzy o Pacjencie. Pomaga w ustaleniu wyjątkowo indywidualnego, sprecyzowanego jadłospisu. Wszelkie wytyczne, jakie stosowaliśmy dotychczas, miały oparcie m.in. w badaniach krwi, hormonów i moczu. Nie rezygnujemy z nich, nadal są dla nas wiedzą podstawową. Jednak badania DNA stanowią wiedzę najbardziej pogłębioną, rozszerzoną i wyjaśniającą indywidualne podstawy funkcjonowania organizmu.

Testowane uwarunkowanie:

Metabolizm witamin: A, B12, C, D, E, PP i minerałów: żelaza, wapnia

Odpowiedzialne za to geny:

BCMO1, FUT2, GSTT1, CYP2R1, GC, F5, MTHFR, HFE, SLC17A1, TMPRSS6, TFR2, TR

Szczegóły:

Każdy gen przybiera inną formę (to tzw. polimorfizm) w zależności od tego, jak dany składnik jest wchłaniany. Precyzyjnie określony poziom wchłaniania pozwala na ustalenie niezbędnej dawki do codziennego przyjmowania.

Ryzyko otyłości, cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, kontuzji ścięgna Achillesa

TCF7L2, ACE, APOA2, COL5A1

Informacje, które bezpośrednio przekładają się na profilaktykę przeciwchorobową w wybranych jednostkach, w których stwierdzi się zagrożenie.

Metabolizm kofeiny, tłuszczów, trójglicerydów, kwasów omega-3, skrobi

CYP1A2, NOS3, APOA2, TCF7L2, PPARy2, AMY1,

Wyniki pozwalają na określenie pozytywnych lub negatywnych skutków kofeiny, a także uwarunkowań do trawienia tłuszczu, kwasów tłuszczowych i skrobi. Wiedza o tym wspomaga ustalenie proporcji tych składników w jadłospisie.

Gospodarka energetyczna organizmu, wpływ aktywności na metabolizm, motywacja do ćwiczeń, potencjał siłowy organizmu

UCP1, FTO, BDNF, CYP19A1, LEPR, ACTN3, ADRB3, NRF2, GSTP1, NFIA-AS2

Znając swoje uwarunkowania genetyczne, uzyskuje się wiedzę o tym, jaki stopień rygoru ćwiczeń możemy i powinniśmy wprowadzić. Te geny kodują możliwości wysiłkowe.

Nietolerancja laktozy, glutenu

MCM6, HLA

Wyniki określające poziom nietolerancji (niski, średni, wysoki).

Percepcja bólu, percepcja smaku słodkiego, percepcja smaku tłuszczu, skłonności do podjadania

CD36, GLUT2, COMT, MC4R

Każdy z tych czynników wpływa na ilość aktywności fizycznej i skłonność do niej, na wyczuwanie nadmiaru słodkości i tłuszczu oraz skłonności do ich wyboru. Wiedza ta pozwala np. na zastosowanie zdrowszych zamienników lub położenie szczególnego nacisku na wykluczenie tego, co niezdrowe.Koszt wykonania badania to 2250 zł. Jest to niebagatelna, ale jednorazowa inwestycja, której wyniki wystarczą na całe życie, gdyż geny nie zmieniają się - na zawsze warunkują to, jak organizm reaguje na pożywienie. Korzyści dotyczą zarówno osób, które borykają się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, jak i tych, które odczuwają dolegliwości o niezidentyfikowanej przyczynie, nieraz ignorowane przez lekarzy. Teraz rozwiązanie problemów jest na wyciągnięcie ręki: przyczynę wykryje jeden test DNA. Lepiej przeznaczyć część oszczędności na wynik z długofalowymi efektami, niż na leczenie w szpitalu.

Dla osób, które zdecydują się na wykonanie testu, przygotowaliśmy dogodne warunki: system ratalny, zniżkę na pierwszy jadłospis oparty na wynikach testów oraz preferencyjne kwoty dla osób, dzięki którym test wykonają następni Pacjenci.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu - odpowiemy szczegółowo na wszelkie pytania, wytłumaczymy jak wygląda przebieg testu i jakie są jego korzyści. Nie ma skutków ubocznych, nie istnieje żadne ryzyko - a efektem będzie wytyczenie ścieżki wiodącej prosto ku zdrowiu. Proszę zasięgnąć informacji o naszym teście, zapraszamy! jest bardzo proste: opiera się na próbce śliny. Wyniki to szczegółowy raport, który zawiera dokładne informacje o przyswajalności poszczególnych składników odżywczych, zalecenia co do ich dawkowania oraz wskazówki, na co należy uważać.